CategoriesBasında Biz

İstwest Kiracımız Olun Kampanyası

Zengin sosyal olanaklara sahip İstWest’in “5 Sene Kiracımız Olun” kampanyası kapsamında 3+1 tipindeki sınırlı sayıdaki daireler için aylık taksit tutarı 3 bin TL’ye denk geliyor.

İstWest “Ev sahibime kira ödemektense kendi evimin taksidini öderim” diyenlere sesleniyor.
Çünkü yaşam başladıktan sonra 3 bin TL kira getirisinin öngörüldüğü İstWest’in yeni kampanyasında, 3+1 daireler için yüzde 50 peşinat ödendikten sonra, kalan kısım artan taksitler şeklinde 5 yılda kredilendiriliyor. Böylece kendi evinize aylık kira ödemeniz kadar taksit ödeyerek sahip olma imkanı sunuluyor. Tüketici dilerse 7 ve 10 yıl vadeli diğer seçenekleri de kullanabiliyor.

İlk Etap Haziran Ayında Teslim Ediliyor

Kampanya az sayıda kalan diğer daire tipleri için de geçerli. Stüdyodan 4+1’e kadar birçok daire tipiyle farklı yaşam alanları sunulan projenin iki etap halinde teslim edilmesi planlanıyor. İstWest’te birinci etap teslimleri Haziran 2013’te başlayacak.
Rahat ulaşım imkanları ve şehrin kalbinde yer alan lokasyonuyla satışa çıktığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören İstWest’e en fazla talep Ataköy, Florya ve Yeşilköy gibi semtlerden geldi.

Dış cephesine yapılan 20 milyon lira yatırımla binanın dış yüzünün uzun yıllar bakım yapmadan korunabilmesine imkan sağlanan İstWest projesi 14 bloktan meydana geliyor. “İstanbul’un en şık yaşam projesi” şeklinde lanse edilen ve günde 200 binden fazla aracın geçtiği Basın Ekspres yolu üzerinde yükselen projede ayrıca 75 adet mağazadan oluşan bir de “İstWest Meydan” bulunuyor.

Resim, müzik, heykel ve dans stüdyoları…

İstWest’in toplam 4 bin 500 metrekare üzerine kurulu sosyal tesislerinde resim, müzik, heykel, dans stüdyoları, karaoke ve oyun odaları, kayak ve motosiklet simülasyonu, langırt ve bilardo salonu, parti alanı, fitness, squash, pilates, yoga, aerobik ve masa tenisi, hobi mutfağı, gözlem evi gibi birçok aktivite alanıyla hayatı dolu dolu yaşayabilmek için her detay düşünüldü.

İstWest’in küçük fertleri yaşadı!

Güvenle ve özgürce büyüyecekleri; açık oyun alanları, macera parkı, gençlik parkı, 0-5 yaş ve 5-10 yaş çocuklara özel oyun alanları, kaykay, paten parkuru gibi geniş aktivite alanları, özel spor alanları ve daha birçok eğlenceli detay İstWest’te ailenin küçük fertlerini bekliyor.

Back-Up Concierge Hizmetiyle İyi Yaşam Çok Ayrıcalıklı
İstWest’e özel olarak geliştirilen Back-Up Concierge hizmetleri hem rezidans hem konut sakinlerine ayrıcalıklı ve konforlu bir yaşamın kapılarını açıyor. Organizasyon ve danışmanlık hizmetleriyle A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlara cevap verecek olan Back-Up Concierge hizmetlerindeki uzman personel bulundurulacak.

CategoriesBasında Biz

Fer Yapının Yepyeni Projesi Parima Residence

FerYapı, “Parima Residence” ile Merter’ e yepyeni bir soluk getiriyor.

FerYapı, İstanbul Avrupa Yakası’ nda Merter E-5 yolu üzerinde mükemmel konumu ve fark yaratan yeni projesi “Parima Residence” ile Merter’ e yepyeni bir soluk getiriyor.

Ulaşılabilir zenginliğin adı: “Parima Residence”

Gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren, merkezi lokasyonlarda büyük projelere imza atan FerYapı, İstanbul Avrupa Yakası’ ndaki yeni yatırımı olan “Parima Residence” projesini hayata geçiriyor. Yalın Tan-Jeyan Ülkü’ nün imzasını taşıyan özgün mimari karakteri ve tarzıyla fark yaratan Parima Residence şehrin merkezinde ayrıcalıklı ve modern bir yaşam alanı sunuyor.

FerYapı’ dan doğru lokasyonda, doğru proje “Parima Residence” FerYapı, İstanbul’ un en önemli merkezlerinde hayata geçirdiği benzersiz projelere bir yenisi daha ekliyor.

“Parima Residence”, Merter E-5 karayolu üzerinde, Merter metro istasyonu ve Cevizlibağ metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehrin en merkezi noktalarından Eminönü- Sultanahmet‘e 10 dakika, Mecidiyeköy‘e 10 dakika, Taksim‘e 15 dakika, Vatan Caddesi‘ne 3 dakika, Bakırköy‘e 7 dakika, Havaalanına ise sadace 5 dakika uzaklıkta yer alıyor. Parima Residence 12 katlı ve 126 bağımsız bölümden oluşan tamamı rezidans özelliğine sahip stüdyo dairelerden, 2+1’ lere kadar istediğiniz genişlikte satışa sunuluyor. Her daireye kapalı otopark imkanı sağlayan Parima Residence’ın günün stresini atmak ve kendinizi daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacak fitness salonu, misafirlerinize keyifli ve konforlu bir ortam sunan VIP lounge’ı, şehrin manzarasına hakim çatı terası, toplantı ve multimedya odası gibi sosyal olanaklarıyla hayatınızda fark yaratacak. Multimedya odasını ister sunumlarınızı paylaşmak, ister dostlarınızla maç izlemek veya sinema keyfiniz için kullanabilirsiniz. Parima Residence’nin yaşam standartınızı yükseltecek back up concierge ve danışmanın da bulunduğu geniş lobisinin lüksünü misafirleriniz ile de paylaşacaksınız.

İster ev ister ev-ofis olarak kullanabilme özelliği ile Parima Residence, bir residence’de olabilecek tüm olanakları bir arada sunarak yaşamınıza konfor ve kolaylık katıyor.

FerYapı, İstanbul’ un ticaret ve üretim merkezlerinden biri olan Merter’ de yepyeni projesi olan “Parima Residence” 12 Ekim’de satışa çıkıyor.

CategoriesBasında Biz

FerYapı İstanbul Asya Basketbol Ligine Sponsor Oldu

FerYapı İstanbul Asya Basketbol Ligine sponsor oldu

Gayrimenkul sektöründe gerek yenilikçi projeleriyle gerekçe sağladığı finans modelleriyle adından sıkça söz ettiren FerYapı, şimde de T.U.B.A. (Tansel Urcan Basketbol Akademi) iş birliği ile İstanbul Anadolu yakasında düzenlenen İstanbul Asya Basketbol Altyapı ligine sponsor oldu.

Ferapı, bugüne kadar gerçekleştirdiği beş önemli projesinde, sosyal alanlara, inşa ettiği hem konut hem de ofis binalarında daha geniş alanlarla yer vermesiyle öne çıkıyor. İstanbul’da Kağıthane, Kartal, Basın Ekspres Yolu ve Bomonti gibi yatırım açısından gelecek vaad eden bölgelerde markalı projeler gerçekleştiren FerYapı, hayata geçirdiği İtower, İstWest, Premier Kampüs, Mai, Parima projelerinde, sosyal ve spor alanlarına oldukça geniş bir şekilde yer verirken, konut ve ofisleri ise yaşamı kolaylaştıracak çözümler ile inşa ediyor.

Sporun gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak bireyin gelişmesindeki öneminin farkında olan FerYapı, yeni kuşakların, gençlerin gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için üzerine düşeni fazlası ile yapıyor. Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren FerYapı, spora ve insana verdiği önemi, Tansel Urcan Basketbol Akademi Organizasyonu ile İstanbul Anadolu Yakasında gençler, yıldızlar, küçükler, minikler ve mini minikler kategorilerinde düzenlenen İstanbul Asya Basketbol Altyapı ligine sponsor olarak bir kez daha gösteriyor.

FerYapı sponsorluğunda, geleceğin basketbol yıldızlarının hazırlandığı Tansel Urcan Basketbol Akademi, 7 kişilik deneyimli antrenör, diyetisyen ve idari ekipten oluşuyor. 6 – 17 yaş arasındaki sporculara her sene 9,5 ay boyunca eğitim veren T.U.B.A. , belirli eğitim sürecini başarı ile  tamamlayan sporcularının  T.B.F. lisanslı olarak Pamukspor ve İdealtepe Spor Kulübünde basketbol oynamalarını ve uluslararası yarışmalara katılmalarını sağlıyor.

CategoriesBasında Biz

70 dönüme 1000 konut yaptı Basın Ekspres’e referans oldu

Fer Yapı’nın Basın Ekspres’te inşa ettiği İstwest projesi bölgenin referans projesi olarak dikkat çekiyor. 70 bin metrekarede 1000 konuttan oluşması projeyi düşük yoğunluklu kılarken bu da yaşam kalitesini artıracak gibi görünüyor.

Şantiye turumuzda bu hafta İstanbul’un en çok konuşulan projelerinden biri olan İstwest’i inceliyoruz. Boyner ve Feryapı ortaklığıyla hayata geçirilen projeyi gayrimenkul sektörünün en genç ve cesaretli isimlerinden biri olan Ramadan Kumova ile geziyorum.
Ramadan Bey, genç yaşına rağmen inşaat sektöründe oldukça fazla deneyime sahip. “Şimdiye kadar kaç bin metrekare inşaat yaptınız?” diye sorduğumda gülerek, “Baraj bile yaptım, onları da sayarsam çok yüksek metrekare ortaya çıkar” diyor. Ramadan Bey, 2010 yılında kurduğu Fer Yapı ile şu sıralar beşinci projesine başladı. İstwest ise onun ikinci projesi. Itower adındaki birinci projesinde Bomonti’de ilk kez küçük metrekareli A plus ofisleri piyasayla tanıştıran Ramadan Kumova, basın Ekspres’in üzerindeki İstwest projesinde de yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek projeyi duvarların içine hapsetmiyor.

Düşük yoğunluklu proje
Projenin en belirgin özelliği de burada ortaya çıkıyor. Ramadan Bey, projenin bulunduğu bölgenin yapısına uygun özellikler taşıması gerektiği fikrinden yola çıktıklarını belirterek, “Projenin etrafına duvar koymadık, hiçbir yerini kapatmadık. Burası yaşamın her anlamıyla var olacağı bir yer olacak” dedi. Projenin mimarının ise Türkiye’nin en iyi mimarlarından biri olan Bünyamin Derman olduğunu söylemek gerekiyor.
İstwest projesinin en belirgin özelliklerinden biri ise geniş bir arazi üzerinde düşük yoğunluklu yapılaşmadan oluşması. Projenin emsali 1.5 olunca yoğunluk da düşük oluyor. Yaklaşık 1000 konutun bulunduğu projede öndeki 3 yüksek ve 3 alçak bloklar küçük metrekareli rezidanslara ayrılmış. Projenin orta tarafında ise ailelere yönelik tasarlanmış daha büyük metrekareli konutlar bulunuyor. Bu da projede yaşayacak olan farklı yaşam tarzlarının birbirine temas etmeden yaşayabilmelerine olanak sağlıyor.
İstwest’in 70 bin metrekarelik arsası da çok iyi kullanılmış. Projenin içinde kendinizi ferah bir ortamda hissediyorsunuz. Bloklar arası boşluklar çok geniş ve bu alanlar sosyal alanlar ve alışveriş mekanlarının açık alanları olarak değerlendirilmiş. İstanbul’da 10 bin metrekarelik arsada 3 bin konutluk projelerin bulunduğu düşünüldüğünde İstwest’in 70 bin metrekarede sadece 1000 civarında konuttan oluşması hem yaşam kalitesi hem de ikinci eldeki değerinin arması bakımında projeyi farklı kılıyor.

Erken teslim gündemde
Projede inşaat hızla devam ediyor. Yaklaşık 1200 kişi projeyi teslim etmek için yoğun bir uğraş veriyor. Ramadan Bey de projenin hem inşaatı hem de diğer tüm işleriyle bizzat kendisi ilgileniyor. 36 ayda bitirilmesi gereken projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor. Öndeki bloklar Haziran 2013’te ortadaki bloklar ise ağustosta teslim edilecek.

Fiyat artışı sürer
Ramadan Bey, projedeki dairelerin metrekare fiyatının 3 bin 150 lira ile 3 bin 500 lira arasından satışa çıktığını belirterek, fiyatların şu anda ise 4 bin 500 ile 5 bin 500 lira arasında seyrettiğini söyledi. Projenin tamamlanması ve bölgenin gelişmesiyle birlikte bu fiyatların daha da yükseleceğine inanan Ramadan Bey’e göre, metrekare fiyatları 8 bin lirayı görebilir.

‘Neredeyse her gün zam yaptık’
Ramadan Bey, 2011 yılının nisan ayında projeyi satışa çıkardıklarında adeta izdiham yaşandığını hatırlatırken, “İstwest büyük ilgi gördü ve çok yoğun bir talep aldık. Konutların yüzde 50’sini sattık ve orada durduk. Neredeyse her gün zam yapmak zorunda kaldık. 8-9 ayda yapmayı planladığımız zamları 10 günde yaptık. İnşaatın seyrine ve satış oranına göre fiyatları artırmayı planladığımız için bu zamları yaptık” diye konuştu.

Boyner sürece bizzat dahil oldu

Ramadan Bey, projenin arsasının Boyner Holding’e ait olduğunu hatırlatarak, süreci şöyle açıkladı:
“İlk talep benden gitti. Cem Boyner’in danışmanı arkadaşımdı. Cem Bey ile de ben Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken, konuşma yapmak için geldiğinde tanışmıştık. Yıllar sonra görüştüğümüzde de o anları konuştuk. Cem bey, bu arsa için birçok firmayla görüşmüş. Ama iki şey istiyormuş. Biri aynı dili konuşmak, diğeri ise finansman gücü. Aynı lisanı konuşuyorduk ve finansman gücünü de Albaraka’yı projeye dahil ederek çözdük. 2010 yılında projeyi yapmak için el sıkıştık. Proje sürecinde ortak karar vereceğiz dedik. Cem Boyner projeye bizzat kendisi de dahil oldu ve birlikte İstwest’i ortaya çıkardık.”

İSTWEST PROJESİNDE neler var?

Proje çok sayıda donatıyla dikkat çekiyor. Bu donatılar ise şunlar: İstwest Meydan, mağaza-restoran-cafe alanı, mağazalar, fitness, açık ve kapalı yüzme havuzu, gençlik parkı, meyve bahçesi, paten kaykay alanı, parti alanı, çim güneşlenme terası, güneşlenme terası, çocuk kulübü, kapalı çocuk oyun alanı, oyun odaları (playstation, simülasyon, Wii), squash, masa tenisi, aerobik, dans stüdyosu, yoga-pilates stüdyosu, resim- heykel stüdyosu, müzik atölyesi, bilardo, satranç, briç odaları, kış bahçesi, zen bahçesi, mangal alanı, evcil hayvan parkı, ıhlamur korusu, sessiz havuz, tenis kortu, çim futbol sahası, basketbol sahası, akülü araç trafik parkı ve macera parkı.

Mağazalar 2013 eylül’de açılacak

Projedeki rezidans bloklarının altı mağazalara ayrılmış. Mağaza alanlarının toplam büyüklüğü neredeyse 20 bin metrekareyi buluyor. Açık olarak planlanan mağazalar oldukça ilgi görüyor. Sultanahmet Köftecisi, Mado, Burger King, Bereket Döner gibi önemli gıda zincirleri mağazaları kiraladı. Dükkanların kiralaması sürüyor. Ramadan Bey, bu alanların 2013 Eylül’de açılacağını söylüyor. Projedeki mağazaların yüzde 60’ı kiralanmış durumda.

14 BLOKTAN OLARAK TASARLANDI

Toplam 70 dönümlük arazi üzerinde kurulu İstWest 14 bloktan oluşuyor. Projede 36 metrekare stüdyodan 222 metrekare 4+1’e kadar farklı konut ve rezidans seçenekleri bulunuyor. Proje bünyesinde yaklaşık 500’er adet konut ve rezidans bulunmakla beraber toplam 4 bin 500 metrekare üzerine kurulu sosyal tesis yer alıyor. Projenin altı ise otoparklara ayrıldı. Projedeki konutları anahtar teslim verecek Fer Yapı, ankastreleri de koyacak.

SES İÇİN YALITIM ÇALIŞMASI YAPTI

Ramadan Bey, projede giydirme dış cephe, yalıtımlı doğramalar ve kalın camlar kullandıklarını belirterek, 3 kere ses testi yaptıklarını ve birbirine temas eden tüm duvarlarda özel ses yalıtımı uyguladıklarını söyledi. Bu sayede dış sesleri ve komşu gürültüsünü kesmeyi planlayan Ramadan Bey, geç gelen sıcak sular için de çözüm üretmiş. İstwest’te oturanlar 4 saniyede sıcak suya kavuşacak.

CategoriesKampüs Konsept

Dünyanın lider hazır ofis işletmecisi Regus’un 25. Lokasyonu, Premier Kampüs Ofis’te!

REGUS PREMİER KAMPÜS OFİS’TE!

Dünyanın lider hazır ofis işletmecisi Regus’un 25. Lokasyonu, Premier Kampüs Ofis’te!

Dünyanın dört bir yanında binlerce noktası olan, paylaşımlı ofis alanı hizmeti sunan Regus’un en Türkiye’deki en büyük m2’li ofislerinden biri Kağıthane’nin parlayan yıldızı Premier Kampüs Ofis’te açılıyor.  Regus 30 yılı aşkın süredir işletmeler için hazır ofis, sanal ofis, ortak çalışma alanı ve toplantı odası kiralama hizmetlerini en kapsamlı ve kaliteli şekilde planlayarak müşterilerinin kullanımına sunuyor.

Geniş ofis ağıyla şirketlerin dilediği yerde ve dilediği şekilde çalışmalarını sağlayan Regus İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında 18 adet, Gaziantep, Bursa, Ankara ve Adana’da 6 adet olmak üzere toplam 24 konumda hazır ofis alanı, ortak çalışma, sanal ofis ve toplantı odası hizmeti veriyor. Esnek anlaşma koşulları ile işletmelerin ihtiyaçları değiştikçe bu değişen ihtiyaçlara yönelik çözümler üretilebilen bu hizmet ofis kiralama modeli ile yapılan anlaşma çerçevesinde Dünyanın diğer ülkelerindeki Regus Ofislerini de iş seyahatlerinizde kullanabilir olacaksınız. 

İstanbul Kağıthane’de bulunan mevcut lokasyonunu Premier Kampüs Ofis’e taşıyacak olan Regus, 2.850m2’lik yeni lokasyonunda 330 kişilik çalışma alanının yanı sıra Covid-19 ile birlikte önemi artan 1.900m2’lik teras alanı ile oldukça dikkat çekiyor. Leed Gold Sertifikasına sahip ve Smart ofis anlayışıyla geliştirilmiş olan Premier Kampüs Ofis’in tercih edilme sebebi ise mimari bir eser niteliğinde olan binanın güneş ışınlarını en doğru açılarla alarak enerji tasarrufu yapması, çevreci bir bina olması ve kampüs anlayışı ile tasarlanırken tüm sosyal ihtiyaçların düşünülmüş olmasıdır. Ayrıca devasa kampüs meydanı ve her katta bulunan kat bahçeleriyle çalışanlara nefes almaları için bir ortam yaratmaktadır. Hemen karşısında bulunan Sadabat Parkı’yla birlikte yeşil bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Neden Premier Kampüs Ofis?

Dünyanın yeni trendi kampüs ofis konsepti, yatay yapısı ve bu yapının getirdiği geniş metrekareli ofis alanları, çalışan odaklı tasarımı, büyük ve ferah Kampüs Meydanı ve Bahçesi ile Türkiye’de bir ilk.  Premier Kampüs Ofis; park hissi veren geniş yeşil alanları, gurme restorandan kafelere, banka şubelerinden sosyal aktivite mekânlarına kadar pek çok şeyi bir arada bulabileceğiniz meydanı, Break Room, spor salonu, cep sineması, arşiv odası, toplantı ve konferans salonu gibi olanaklarıyla çalışanların tüm beklentilerini fazlasıyla karşılayacak nitelikte bir yapıdır. 

CategoriesKampüs Konsept

Fer Yapı ve Denge Holding Ortak Oldu!

2007’de kurulan ve 2012’de halka açılan Denge Yatırım Holding, lojistik, gayrimenkul, teknoloji, sanayi ve finans alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kıbrıs merkezli Toma Finans, Al Bawakir Konut ve Denge Prodüksiyon iştirakleri bulunan Denge Yatırım Holding bünyesine 2020 yılı sonunda Site Lojistik ve Metrobil teknoloji şirketleri bağlı ortaklık haline gelmiştir. 2021 yılında ise Denge Yatırım Holding bünyesine, bağlı ortaklık olarak Fer Yapı Gayrimenkul ve iştirak olarak Vepa Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş. dahil olmuştur. Denge Yatırım Holding, öz kaynaklarına dayalı istikrarlı ve sürdürülebilir bir karlılık ve büyüme hedefine uygun olarak; Türkiye’de ve yurt dışında öncelik verdiği sektörlerde faaliyetlerine odaklanmıştı

Bize Ulaşın

Telefon

444 9 337

Email

Gürsel Mahallesi, İmrahor Caddesi, Premier Kampüs Ofis,
Kat:6 No:29/A No:217, 34400 Kağıthane – İSTANBUL
Telefon: +90 212 272 49 09

Bize Ulaşın

© 2022, Fer Yapı